background decorational logo flower

Pressekontakt

Nanna Højlund

Forkvinde
26723134

 

Camilla  Gregersen

Næstforkvinde
27129233

Line Gessø Hansen

Næstforkvinde

Sekretariatet

Lise Johansen

Direktør
lise.johansen@kvinderaad.dk
25806055

Hanne Pedersen

Sekretær
kvr@kvinderaad.dk

Kristine Rømer

Projektleder (barselorlov)
kristine.romer@kvinderaad.dk

Emma Holten

Politisk konsulent
emma.holten@kvinderaad.dk

Anna Villumsen

Projektleder
anna.villumsen@kvinderaad.dk

Hannah Færch

Eventkoordinator-elev
hannah@kvinderaad.dk

Maria Del

Praktikant
maria.del@kvinderaad.dk

Mathilde Havskov

Praktikant
mathilde.havskov@kvinderaad.dk

Kontakt

Adresse

Niels Hemmingsens Gade 10
1153 København K.
Telefon: 3312 8087

CVR 13080313

Åbningstider

Mandag – torsdag: 9:00 – 16:00
Fredag: 9:00 – 12:00

Vi behandler din besked og dine kontaktinformationer som fortrolige oplysninger og sletter dem straks efter, at vi har besvaret din henvendelse.

Læs Kvinderådes persondatapolitik her..